Usłysz, czego nie przeczytasz

Krystyna Janda jako narrator Ewangelii według św. Mateusza? Adam Woronowicz, znany z roli księdza Jerzego Popiełuszki, jako Jezus Chrystus? Jerzy Trela jako…Bóg? Niemożliwe? Z Twoją pomocą jak najbardziej możliwe, ba, nawet prawdopodobne!

Biblia – najważniejsza książka w dziejach świata. Inspiracje z niej czerpali w tworzeniu swoich dzieł przeróżni artyści – malarze, aktorzy, kompozytorzy, rzeźbiarze, pisarze, poeci… Jedna z niewielu książek, o której istnieniu wie niemalże każdy człowiek na świecie. Nie wszystkim jednak udało się ją przeczytać. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to pozycja, którą poznać powinien każdy. To książka, która zmienia życie.

Na platformie wspieram.to pojawiła się cenna i godna uwagi inicjatywa. Nosi ona nazwę „BIBLIA AUDIO superprodukcjaƒ”. Autorzy projektu podejmują się z pozoru karkołomnego zadania – chcą nagrać wersję dźwiękową Pisma Świętego. Nie będzie to jednak zwykły audiobook. Jak piszą autorzy projektu na jego stronie (WSZELKIE LINKI INFORMACYJNE ZNAJDZIECIE POD TEKSTEM) „warstwa dźwiękowa projektu złożona będzie z najwyższej klasy efektów dźwiękowych przenoszących słuchającego w świat wydarzeń opowiadanych historii. Do BIBLII AUDIO zostanie skomponowana oryginalna muzyka, a poszczególne utwory zarejestrowane zostaną przez filharmoników.” 

Aby projekt ten został zrealizowany potrzeba tylko jednego – pieniędzy. W ciągu najbliższych 45 dni na konto autorów inicjatywy musi wpłynąć 200 tysięcy złotych. W chwili, w której piszę ten tekst licznik wpłat pokazuje kwotę 4290 zł. Sami więc widzicie, że do finalizacji brakuje jeszcze całkiem sporo. Dlatego gorąco was zachęcam – jeśli zainteresowała was ta inicjatywa i podobnie jak ja uważacie, że warto ją wesprzeć – kliknijcie w link na końcu tego tekstu, poczytajcie więcej o pomyśle i przekażcie nawet niewielką kwotę. Kto wie ile osób odkryłoby piękno Biblii gdyby mieli okazję posłuchać jej w takim profesjonalnym wydaniu? Ile osób zaczęłoby patrzeć na swoje życie przez pryzmat wiary?

Warto nadmienić, że dla darczyńców przygotowane zostały specjalne prezenty w zamian za wszelkie darowizny. Można zdobyć np. t-shirt z napisem „Usłysz, czego nie przeczytasz”, imienne podziękowania audio bądź wideo, pendrive czy nawet wizytę w studio i wzięcie udziału w nagraniu. Wybór tej swoistej nagrody należy do nas samych, a uwarunkowany jest wysokością wpłaty, którą chcemy przeznaczyć na realizację projektu.

Na koniec dołączam udostępnioną wersję nagrania pierwszego rozdziału Księgi Rodzaju (do odsłuchania są jeszcze dwa kolejne rozdziały), a pod nim obiecane linki.

https://wspieram.to/bibliaaudio

https://www.facebook.com/bibliaaudiopl/?fref=ts

https://www.youtube.com/channel/UCdBMZacAm76fsTy7ocRj05A