Papieskie intencje modlitewne – czerwiec 2016

papieskie intencje modlitewne czerwiec 2016

Nowy miesiąc to nie tylko zmiana kartki w kalendarzu, okazja do rozpoczęcia czegoś nowego w swoim życiu, ale również nowe intencje modlitewne, które poleca naszym modlitwom papież Franciszek. O co zatem modlić się w czerwcu?

Starość nie jest dziś mile widziana. Jeszcze parę lat temu, wcale nie tak dawno, nie było czymś dziwnym mieszkanie w domu z babcią bądź dziadkiem. Nikt nie słyszał o domach starców, hospicjach. Dziś właśnie do nich bardzo często zostają oddawani ludzie starsi. Nie pasują do rozpędzonego świata, nie pasują do naszej gonitwy za pieniędzmi, karierą, sukcesami. Ich spokojne siedzenie na ławce przed domem często nas denerwuje. Wydaje nam się, że są bezużyteczni i zajmują nasz cenny czas. Spychamy ludzi starych na margines.
Papież Franciszek w intencji ogólnej na czerwiec poleca naszym modlitwom właśnie osoby w podeszłym wieku. I mam wrażenie, że ta modlitwa jest bardzo potrzebna. I tym starszym osobom i nam. Abyśmy przede wszystkim pamiętali, że to są przede wszystkim wciąż ludzie, nasi bliscy, członkowie naszych rodzin.

Intencje papieża Franciszka na czerwiec 2016 roku:
ogólna: aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność;
ewangelizacyjna: aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.