Papieska intencja na kwiecień 2016

Nie wiem czy wiecie, ale od wielu lat kolejni papieże proszą Kościół o modlitwę w pewnych intencjach. Podzielone są one na dwie grupy: ogólne i ewangelizacyjne. Takie prośby o modlitwę kierowali do nas między innymi poprzednie głowy Watykanu – św. Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. Tradycję tę podtrzymuje również aktualny pasterz Kościoła – Franciszek. W tym roku wykonał on krok naprzód i swoje intencje przedstawia w krótkich, świetnie wykonanych filmach. Dziś chcę wam pokazać najnowszy z nich. Mam nadzieję, że zachęci was on do wsparcia ojca świętego w jego modlitwach.
Bez zbędnego przedłużania zatem zobaczcie, o modlitwę w jakiej intencji prosi nas w kwietniu 2016 roku papież Franciszek.

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy – Kwiecień 2016

Ogólna:  Aby rolnicy indywidualni otrzymywali należyte wynagrodzenie za swoją cenną pracę.
Ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali świadectwo miłości i wiary w Jezusa Chrystusa pośród konfliktów polityczno-religijnych.

Jak się modlić? Jak tylko chcesz. Ja staram się codziennie odmówić w intencjach podanych przez papieża modlitwę „Anioł Pański” lub „Regina coeli”. Równie dobrze może to być jednak akt strzelisty, dziesiątek różańca, litania, koronka do Bożego miłosierdzia – byleby wypływało z serca.
Papież Franciszek na nas liczy. Wspierajmy naszą modlitwą jego oraz wszystkie intencje, które on nam powierza.