#LubięLudzi

#LubięLudzi

Bałaganiarze i pedanci. Humaniści i umysły ścisłe. Kibice FC Barcelony i Realu Madryt. Introwertycy i ekstrawertycy. Chudzi i grubi. Młodzi i starzy. Ludzie po prostu.

Jestem introwertykiem. Oznacza to, że bardzo mnie męczy przebywanie wśród dużej liczby ludzi. Dlatego np. z uczelni wracam o wiele bardziej zmęczony niż inni. Nie oznacza to bynajmniej, że uciekam od ludzi, że stronię od towarzystwa. Nie, preferuję po prostu bardziej kameralne spotkania, w gronie bliższych znajomych. Z całą mocą mogę jednak stwierdzić, pamiętając o swoich ograniczeniach, że najzwyczajniej w świecie #LubięLudzi.

#LubięLudzi, bo są fascynujący. Każdy człowiek to nowa, nieznana planeta czekająca na odkrycie. Fascynujące jest to, że nikogo nigdy nie da się poznać do końca. Druga osoba, nawet jeśli spędzić z nią 50 lat np. w małżeństwie, zawsze będzie potrafiła czymś zaskoczyć.

#LubięLudzi, bo są dobrzy. Wszyscy, bez żadnych wyjątków. W końcu jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, który jest samym dobrem. Wierzę w to, że nie ma złych ludzi. Są tacy, którzy robią złe rzeczy, z różnych powodów. Czasem po prostu inaczej nie potrafią. W swojej istocie jednak wszyscy jesteśmy dobrzy.

#LubięLudzi, bo dzięki nim się rozwijam. Każdy kontakt z drugim człowiekiem, każda nawiązana relacja, to konfrontacja w dobrym tego słowa znaczeniu. Konfrontacja ze swoim światopoglądem, ze swoimi przyzwyczajeniami, jakimś utartymi schematami postępowania, uczuciami, postawą… A to wszystko buduje nas samych, rozwija nas. Ubogaca, poszerza horyzonty, uczy.

#LubięLudzi, bo są różni. Każdy z nas ma coś, czego nie miał nikt przed nami i nie będzie miał nikt po nas. Jesteśmy jedynym sobą w historii. Dzięki temu możemy się fantastycznie uzupełniać i stworzyć taką jedność w różnorodności, której nikt i nic nie ruszy. Wystarczy tylko chcieć i dostrzec w drugim człowieku to, co możemy sobie nawzajem dać. Nie skupiać się na czymś, co nas różni i może prowadzić do konfliktów. Szkoda czasu na kłótnie i przepychanki. Lepiej skupić się na tym, co możemy zrobić jako jedna drużyna.

A Ty, który/która czytasz te słowa, za co lubisz ludzi? Zostaw odpowiedź w komentarzu. Stwórzmy tutaj miejsce, w którym wzajemnie się podzielimy dobrem.

* * *

Inspiracją do napisania tekstu jest nowa akcja Szlachetnej Paczki #LubięLudzi. O co chodzi? Kliknij #LubięLudzi i sprawdź.

Z Bogiem!