Kilka pomysłów na prezent pod choinkę

Kilka pomysłów na prezent pod choinkę

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Pewnie myślisz już o ciastach, które upieczesz, sprzątaniu mieszkania, ubraniu choinki, kupnie prezentów… Zaraz zaraz, właśnie – prezenty! Prawie o nich zapomniałeś! Nic się nie martw, mam dla Ciebie kilka propozycji, co możesz podarować swoim najbliższym.

Wszyscy wiemy, że w święta chodzi o coś więcej prezenty. Raczej o Kogoś więcej. Jesteśmy jednak próżni i najzwyczajniej w świecie lubimy być obdarowywani jak również obdarowywać innych ludzi. Cieszymy się wywołując radość na ich twarzach. Dlatego tak bardzo nam zależy na tym, by prezent był trafiony. Dla tej jednej iskry w oku obdarowanej osoby, dla jej szczerego uśmiechu. Nasze staranie włożone w kupno odpowiedniego prezentu to też oznaka sympatii i szacunku wobec obdarowywanej osoby.
Jeśli zatem na te kilka dni przed wigilią nie masz jeszcze pomysłu na to, co kupić swoim najbliższym pod choinkę to może zainspirujesz się czymś z poniższej listy?

KSIĄŻKI

Michał Szafrański, Finansowy Ninja

Finansowy ninja - M. Szafrański

Książkę „Finansowy ninja” Michała Szafrańskiego powinien przeczytać każdy, kto chce panować nad swoimi finansami. A zgodzimy się chyba wszyscy, że to jedna z bardziej problematycznych sfer naszego życia. Szafrański przekonuje czytelnika, że dojście do miliona złotych na koncie jest w zasięgu każdego z nas. Wymaga to jednak rozsądnego wydawania, przemyślanego inwestowania i dużo cierpliwości. Nie jest jednak niemożliwe!
KUP KSIĄŻKĘ

Paweł Krupa OP, Krupówki warszawskie. Kazania zimowe

Krupówki warszawskie. Kazania zimowe - Paweł Krupa OP

„Kazania zimowe” zabierają czytelnika w podróż, której celem jest odkrycie czegoś nowego w tak dobrze nam czasem znanych fragmentach Biblii. Kto zna trochę działalność o. Krupy ten wie, że w tej drodze jest on idealnym przewodnikiem. Ze swojej natury jest on bowiem gawędziarzem, potrafi w niezwykły sposób opowiadać o fascynującej go rzeczywistości. Tutaj czymś takim są jego refleksje nad niedzielną liturgią Słowa.
KUP KSIĄŻKĘ

 Cezary Łazarewicz, Żeby nie było śladów

zeby_nie_bylo_sladow

Jeśli jest jakiś reportaż, który koniecznie trzeba przeczytać, to jest nim książka Cezarego Łazarewicza o zabójstwie Grzegorza Przemyka. Czemu akurat ta? Poza tym, że porusza ważny temat, jest świetnie napisana to jeszcze została uhonorowana literacką nagrodą Nike jak najlepsza książka 2017 roku. Warto podkreślić, że jest to pierwszy w historii tej nagrody zwycięstwo przypadło książce reporterskiej. Już samo to powinno być wystarczającą zachętą.
KUP KSIĄŻKĘ

Abp Fulton J. Sheen, Warto żyć

3799906364637

Arcybiskupa Fultona kocham całym swoim sercem. Czytam wszystkie jego książki, które ukazują się na polskim rynku. Uważam go za swój niekwestionowany autorytet i człowieka świętego. Bardzo bym chciał dożyć jego kanonizacji.
Książka Warto żyć to jedna z ostatnio opublikowanych pozycji tego hierarchy. To świetna lektura, genialnie pokazująca fenomen abpa Sheena, jego mądrość i umiejętność mówienia o trudnych sprawach w bardzo przejrzysty sposób.
KUP KSIĄŻKĘ

Jorge Cham & Daniel Whiteson, Nie mamy pojęcia. Przewodnik po nieznanym wszechświecie

Nie mamy pojęcia. Przewodnik po nieznanym wszechświecie - J. Cham & D. Whiteson

Ta książka to moje aktualne #terazczytam. I powiem, że dawno mi się tak dobrze nie czytało książki, której nie rozumiem. Jej autorzy próbują odpowiedzieć na pytania odwiecznie nurtujące ludzkość, np. skąd wzięła się prędkość światła, czy we wszechświecie istnieją tylko trzy wymiary itp. Wszystko okraszone przejrzyście podaną wiedzą i świetnym poczuciem humoru. Polecam!
KUP KSIĄŻKĘ

PŁYTY

Arkadio, #NIERZADKO

0_0_productGfx_b4f8600329db65cefa4d4abf4ca69f46

Płyta „#NIERZADKO” rapera Arkadio to wyjątkowa pozycja na polskim rynku muzycznym, nie tylko katolickim. Ta wyjątkowość przejawia się przede wszystkim w tym, że jej powstanie niejako zostało wymuszone na raperze przez jego publiczność. Od września 2016 roku Arkadio publikował na swoim kanale na YouTube w każdy poniedziałek nowy singiel. Bardzo szybko zaczęły pojawiać się głosy, że to świetny materiał na płytę.
KUP PŁYTĘ

Paweł Domagała, Opowiem Ci o mnie

opowiem-ci-o-mnie-w-iext46794301

Pawła Domagałę dziś znają wszyscy. Jest świetnym aktorem, który kilka miesięcy temu spełnił swoje marzenie o nagraniu własnej płyty. Muzykę bowiem od zawsze miał we krwi. To czuć na tym krążku. Piosenki na płycie są szczere, autentyczne, głos Pawła porywa nas do jego świata. Jeśli ktoś lubi dobrą muzykę to ten krążek powinien mu się spodobać.
KUP PŁYTĘ

Szymon Hołownia, Kato-botoks. 3 sposoby odmładzania duszy

kato-botoks-3-sposoby-odmladzania-duszy

Jeden z moich ulubionych audiobooków od RTCK. To, co tutaj przedstawia Hołownia to po prostu sztos. Ewangelia w czystej postaci.
KUP PŁYTĘ

Biblia AUDIO Superprodukcja


Jeśli to nie jest bardzo dobry pomysł na prezent to już sam nie wiem co takim może być. Największe słuchowisko ever, Biblia w gwiazdorskiej obsadzie, rewelacyjnie wykonana. Cudo po prostu.
KUP PŁYTY

Artur Rojek, Koncert w NOSPR

rojek-nospr

Płyta, której ostatnio słucham w kółko. Rojek tutaj jest genialny. Polecam słuchać szczególnie na słuchawkach lub dobrych głośnikach.
KUP PŁYTĘ

INNE

Kawiarka Bialetti Kitty
d44f0301f7436ae6afa2c1f777640577
A może kawiarkę? Sam korzystam z powyższego modelu i jestem z niego bardzo zadowolony. Świetne, eleganckie wykonanie, wytrzymałość, spora pojemność – czego chcieć więcej?
KUP KAWIARKĘ

Kubek termiczny Klean Kanteen Wide Insulated Shale Black
00636e63b9210e349fab2c208f1e1976
Z kubka termicznego Klean Kanteen korzystam już prawie 2 miesiące. Co warto podkreślić – korzystam codziennie. Zabieram go ze sobą do pracy, z pyszną herbatą w środku. Ten kubek ma wszystko to, czego od niego oczekuję – nic się z niego nie wylewa, nawet gdy go przechylę lub gdy muszę podbiec na autobus, jest elegancki, pojemny i długo trzyma ciepło. Jeśli szukacie takiego gadżetu to polecam z całego serca ten model.
KUP KUBEK

Amazon Kindle Paperwhite 3
product-big,amazon-kindle-paperwhite-3-4gb-special-offer-czarny-248390,pr_2015_7_8_10_44_50_889
To będzie mój pierwszy zakup w Nowym Roku. Postanowiłem. W ostatnim czasie dane mi było korzystać trochę z Kindle’a i postanowiłem sam się w niego wyposażyć. Jest elegancki, wygodnie się na nim czyta, ma kilka przydatnych funkcji. Więcej o nim napiszę, gdy już go kupię i przeczytam kilka książek.
KUP CZYTNIK