4 książki, które warto przeczytać przed ŚDM

W ostatnim czasie do Polski zaczęli już przyjeżdżać młodzi ludzie z różnych części świata – Nowej Zelandii, Namibii, Palestyny, Brazylii… Znak to, że Światowe Dni Młodzieży już coraz bliżej. Warto do tego wydarzenia się przygotować. Duchowo, ale też intelektualnie. W tym pierwszym pomocą będzie konfesjonał, w drugim – książki.

Na kilka dni przed rozpoczęciem ŚDM w Krakowie na rynku wydawniczym pojawiło się całkiem sporo ciekawych pozycji książkowych. Dokonałem selekcji i wybrałem 4 pozycje, które moim zdaniem warto przeczytać. Wiem, że do Światowych Dni Młodzieży czasu coraz mniej, dlatego zachęcam, by sięgnąć nawet po tylko jedną.

 1. Zróbmy raban! Niezbędnik na Światowe Dni Młodzieży – Anna Salawa, Karolina Sarniewicz

  808914-zrobmy-raban
  Ta książka to zbiór historii osób, które uczestniczyły w poprzednich ŚDM i chcą podzielić się swoimi przeżyciami. Poza tym zawiera ona praktyczne porady, jak przygotować się, aby dobrze przeżyć to wyjątkowe spotkanie.

 2. Yes, we can! Powołani, by świadczyć – Zbigniew Kaliszuk

  ksiazka-yes-we-can-powolani-by-swiadczyc_big
  „Po lekturze tej książki aż chce się modlić i chodzić do Kościoła” – to jedna z recenzji zamieszczonych na portalu empik.com. Autor jest ambasadorem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży i na łamach książki przedstawił świadectwa pozostałych ambasadorów tego wydarzenia. Sam książki jeszcze nie czytałem, ale mam na nią ogromną chęć. Z pewnością po nią sięgnę, ale niestety już po ŚDM.

 3. Mój brat Pier Giorgio. Wiara – Luciana Frassati

  20160429133129_Moj_brat_Giorgio_-_okladka1400
  Ze Światowymi Dniami Młodzieży związanych jest wiele inicjatyw. Jedną z nich jest peregrynacja po Polsce relikwii błogosławionego Piotra Jerzego Frassati – patrona studentów, pasjonata górskich wędrówek i Bożego szaleńca. To jego za wzór do naśladowania dał nam, młodym, papież Franciszek w orędziu na ŚDM. Jeśli chcecie go poznać bliżej – sięgnijcie po tę książkę.

 4. Do młodzieży (1979 – 2015) – święty Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek

  product-917
  Na każde Światowe Dni Młodzieży papież kieruje swoje przesłanie do ludzi młodych. Ta książka to zbiór owych orędzi. Warto je przeczytać, są one bardzo dobrym przygotowaniem do przeżycia tego wydarzenia. Każde z nich dotyka innego elementy, w każdym papież zwraca uwagę na coś innego. Czytając orędzia do młodych widać, jak każdemu z papieży zależy na tych spotkaniach, jak wielką nadzieję pokładają oni w młodzieży.

Mam nadzieję, że powyższe zestawienie pomoże wam w przygotowaniu się do ŚDM. A nawet jeśli nie zdążycie przeczytać żadnej z książek przed wyjazdem do Krakowa, to może będą one świetną lekturą na czas po Światowych Dniach Młodzieży?