3 seriale na kwarantannę

3 seriale na kwarantannę

Koronawirus pozamykał nas w domach. Spora część z was pewnie ma wolne albo pracuje zdalnie. Tak czy inaczej – jesteście w swoich domach. Podejrzewam, że czasem chcielibyście obejrzeć lekki, przyjemny, nie wpędzający w zły nastrój serial. Tym pragnieniom chcę wyjść na przeciw. Oto zatem moja propozycja seriali na ten trudny i nietypowy czas.

  1. The Good Place – Netflix

Jeden z moich ulubionych seriali ever. Fantastyczny, mądry, dowcipny, inteligentny, z dystansem… Mógłbym tak jeszcze długo wymieniać. Czworo mieszkańców ziemi po swojej śmierci zostaje poddanych pewnego rodzaju testowi. Trafiają do Dobrego Miejsca, gdzie spełniane zostają wszelkie ich zachcianki, mają wszystko to, o czym w życiu marzyli. Tylko czy to rzeczywiście daje im szczęście? Czy to właśnie jest raj? Obejrzyjcie i sprawdźcie.

2. How I Met Your Mother – Netflix

To już chyba jest klasyk nad klasyki. Perypetie Barneya, Teda, Marshalla, Lilly i Robin zna już mnóstwo ludzi na całym świecie. To luźny, pełen humoru sitcom, który wciąga jak nie wiem. Cała fabuła kręci się wokół opowieści Teda o tym, jak poznał matkę swoich dzieci. Ileż w tej historii jest śmiechu, ile wzruszeń, ile przeróżnych zakrętów! Sięgnijcie po ten serial, warto.

3. Friends – Netflix (jeszcze)

Nie mogło ich tu zabraknąć. Nie mogło. Nie byłbym sobą, gdybym w tym zestawieniu pominął serial, którego wszystkie 10 sezonów obejrzałem już około…10 razy? Już nawet nie liczę. To jedyny serial, do którego wracam kilka razy w tygodniu. Kto nie zna historii Rachel, Moniki, Phoebe, Rossa, Chandlera i Joeya niech czym prędzej spieszy się to nadrobić. Tylko żeby nie było że nie uprzedzałem – ten serial wciąga. Jest w nim coś takiego, że jak już się da mu szansę to potem człowiek do niego wraca. I wraca. I wraca. Mimo tego, że do obejrzenia jest multum innych seriali siadasz i oglądasz Friendsów.

A jakie są wasze serialowe propozycje na przetrwanie kwarantanny? Co dołożylibyście do tej listy? A może jesteście właśnie w trakcie oglądania jakiegoś serialu (jakiego?)? Napiszcie o tym. 🙂

Trzymajcie się w zdrowiu, pa!